yağ yakan besinler

Diyetisyen Neslihan’danYağ Yakan Harika Besinler

Diyetisyen Neslihan’danYağ Yakan Harika Besinler

İçindekiler

Yaşamanın getirmiş olduğu beslenme tarzıyla, hızlı ve sağlıksız gıdalar tüketmeye başladık. Bunun sonucunda sağlık ve kilo sorunları yaşamak kaçınılmaz olmuştur. Sağlıklı kiloda kalmak için spor ve diyet dışından başka alternatifler de bulunuyor. Son zamanlarda en çok denenen yöntemlerden biri yağ yakıcı besinler tüketmektir. Yağ yakan besinler söz konusu olduğunda, en önemli nokta bu besinlerin düzenli olarak tüketilmesi sonucu vücudun yağ yakmaya başlaması demektir. Düzenli tüketilen besinler, zamanla vücutta bir besin döngüsü ve beslenme alışkanlığı yaratır. Bu da ne yediğimizin önemli olduğunu gösteriyor.

diyet

Hangi Besinler Yağ Yakar?

 

  1. Yoğurt: İçerdiği yüksek orandaki kalsiyum ve protein sayesinde kilo vermeyi kolaylaştıran yoğurt, aynı zamanda sindirim sistemi üzerinde de olumlu etki yaratır. Düzenli olarak yoğurt tüketildiğinde, bel bölgesinde bulunan yağ kütlesinin parçalanmaya başladığı görülebilir.

 

  1. Köy Peyniri: Her gün köy peyniri tüketmek, içerisinde bulunan yüksek protein miktarı sayesinde yağ yakımın kolaylaştırmaktadır. Köy peyniri tüketmek, sindirim sistemini çalıştırdığından dolayı hem sağlıklı beslenmiş hem kilo vermiş olursunuz.

 

  1. Greyfurt: Her sabah yarım greyfurt yemek, yağ kütlelerin parçalanmasına etki sağlamaktadır. İçerisinde bulunan C vitamini ile vitamin eksikliği giderilmiş ve sağlıklı beslenmiş olunuyor.

 

  1. Çorba: Her gün düzenli olarak çorba tüketmek, açlığı gidermekte mükemmel rol oynar. Çorba içerek, vücut için gerekli olan sıvı alınımı sağlanmış olmakla birlikte, diyet yaparken en çok tüketilen gıdalardan biridir. Zayıflama ve kilo verme konusunda en büyük yardımcı beslenme türüdür.

 

  1. Yumurta: Protein deposu olan yumurta tok tutan yiyeceklerdendir. Günde 3 yumurta beyazı ile yapılan kahvaltının ardından uzun süre açlık hissi yaşanmaz. 12 hafta boyunca yumurta ağırlıklı beslenme ile kas ve yağ kütlesinde harika değişimler yaşanmaya başlanır. Pratik pişirilme özelliğiyle

yumurta her derde deva bir gıda türüdür.

 

  1. Yulaf Ezmesi: Yumurta ile hemen hemen aynı özelliklere sahip yulaf ezmesi özellikle kas yapan sporcular tarafından sevilerek tüketiliyor. Yağ yakımını hızlandıran, metabolizmaya hızlı etki eden protein sayesinde kilo vermek kolaylaşır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir