Suyun Önemi ve Faydaları

Suyun Önemi ve Faydaları

İnsan vücudundaki su içeriği ve suyun önemi ve faydaları sırasıyla anlatılmaktadır. Vücudun içeriğinin çoğu sudur. Yaş arttıkça, vücudun su içeriği yavaş yavaş azalır. 98% ‘ye kadar embriyo su içeriği, 8 ay boyunca% 81% 91 fetal ortalama üç aylık ortalama, Yeni doğmuş bebek gibi % 80 arasında bir ortalama yaşta 10-16 yıl sonra yavaş yavaş yetişkin seviyesine ulaşmak için. 60 yaşın üzerindeki erkekler% 50’lik bir su içeriğine ve yaklaşık% 45’ine sahiptir.

Günde Ne Kadar Su İçmek Gerekir

Yetişkinler günde 2.500 ml suya ihtiyaç duyarlar ve 1200 ml’den az su içmezler. Bünyeleri için 2.500 ml’e kadar su tüketmesi gerekir. Susadığınızda su içmeyin: Çoğu insan susadığında içme suyunu düşünür ve bünye sizden su ister. Aslında, beynin vücuttaki su kıtlığı sinyalini hissettiğinde, vücut uzun bir süre için kurak kalmıştır. Kuru ağız zaten insan vücudunun son işaretidir. İnsan susadığında, ek içecekler yanlıştır. Suyun yerine içecek konamaz. Özellikle su sıkıntısı halkın duyarsızlığı ile giderek zayıf hale gelecektir. Su içmenin doğru yolu şu şekilde olmalıdır, az miktarda su içmemeli susayana kadarda beklenmemelidir.

Güvenli Suyun Tanımı

Suyun insan vücudu üzerindeki etkisi çok önemlidir. Birçok açıdan vücut suya ihtiyaç duymaktadır. İnsanlığın kademeli olarak gelişmesi ve endüstrinin gelişmesiyle, insanlar doğa tarafından giderek daha fazla mahvolmaktadır. Böylece güvenli içme suyuna meydan okundu. 70 yıl ortalama yaşam beklentisi milyonda az birine içme suyundan, günlük bazda kişi başına hastalık riskini 2 litre su içmeye veya 100 milyon insan, sadece 1 Güvenli içme suyunun Dünya Sağlık Örgütü tanımı aşağıdaki gibidir İnsanlar içme suyu yüzünden hastalanmaktadırlar.

Sağlıklı Su Tanımı Doğal Ve Genellikle İnsan Sağlığı İçin Daha Faydalı

Vücut suyu emer ve genel olarak sindirim kolaylaşır. Sindirimi kolaylaştırmak için suya ihtiyaç duymaktayız. Gıda emilim, sindirim sisteminde su farklıdır, ince ve kalın bağırsakların en doğrudan kanın parçası olmaya bağırsak kılcal veya lenfatik damarlara bağırsak mukoza yoluyla absorbe emildiğini göstermektedir. İnsan vücudundaki suyun kalitesi, doğrudan içme suyunun kalitesiyle belirlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir