Soğuk Algınlığı Belirtileri Ve Tedavisi

Soğuk Algınlığı Ve Grip

Soğuk  mevsimlerde, özellikle ilk bahar aylarında yakalanacağınız soğuk algınlığı size gereksiz yere paralar harcatabilir. Eczaneden gereksiz ilaçlar alıp, hastalığın önüne geçmeye çalışabilirsiniz. Peki ilaç almadan, bazı yaşam tarzlarının soğuk algınlığı ve gribi atlatmanıza yardımcı olabileceğini biliyor musunuz?

Soğuk Algınlığa Ne İyi Gelir

Soğuk ayak olgusu hastalığın ana nedenlerinden biridir. İngiltere’nin Cardiff Üniversitesi Soğuk Algınlığı Merkezi Müdürü diyor ki “Ayaklarınız soğuduğunda beyniniz ısı tasarrufu yapmaya başlar. Beynin vermiş olduğu bu açık, sinüslerin hızla ısı kaybetmesine ve kan akışını azaltmaya neden olur.Kan akışının azalması, beyaz kan hücrelerinizin virüslerle savaşmasını zorlaştırır ve hastalık vücudunuzda dolaşır.” Dr Eccles’ın tavsiyesi “Sıcak Çorap Giyin”

grip

Soğuk Algınlığı Bitkisel Tedavi 

 Soğuk algınlığı bitkisel tedavi olarak, Günde 2 kere ılık su içerisine 1 çay kaşığı tuz koyarak 10 saniye gargara yapın. Araştırmalara göre; hastalık yapan bakteriler veya virüsler nefes yolu ile boğazın arka mukus zarının üzerine yapışır. Carrie Demers, Honesdale Toplam Sağlık Merkezi’nin tıbbi direktörü açıklar “Tuzlu su ile gargara doğal bir antiseptikdir. Balgam söker ve hastalık üreten işgalcileri vücuttan tasfiye ederek boğazı durular”

Soğuk Algınlığı Nasıl Atlatılır

Günlük rutin bir egzersiz %50 seviyesine soğuk algınlığına yakalanma riskinizi azaltır. Appalachian State Üniversitesi araştırmacıları söylüyor “Düzenli yapılan bir egzersiz daha fazla serotonin, depomin ve insan büyüme hormonu üretmek için beyni uyarır.”Bu bileşenler virüslerle savaşır, antikorların üretimini organize eder ve işgalcilerle karşılaştığında daha saldırgan olmalarını sağlar.

  • Çay Molası Verin

Çalışmak direncinizin düşmesini 3 kat daha fazla arttırır. Bu nedenle çay molaları vermelisiniz. Siyah çay yudumlayarak, beyni ve vücudu dinlendirerek, işgalcilere karşı proteinler üretmenizi sağlar.

  • Stresten Uzak Durun

Araştırmacılara göre stres kan akışını azaltır ve beyaz kan hücrelerini yavaşlatır. Bu sayede virüsler elini kolunu sallayarak vücudunuzda dolaşmaya başlar. Bu nedenle eğlence dolu molalar vermeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir