Salopet Nasıl Giyilir?

Salopet Nasıl Giyilir?

90’lı yıllarda moda dünyasına damga vurmuş olan salopetler tekrardan moda olmaya başladı. Ancak o dönemde giyilen kıyafetlerle kombin yapıldığında gayet şık duran salopetleri günümüze uydurmak da bir hayli uğraş gerektirecek.

Günümüzde yavaş yavaş yeniden moda sahnesine dönen salopetler, yeni yorumlarıyla müşterilerini şaşırtmaya devam ediyor. Son iki senedir belli başlı markalar tarafından farklı modellerin üretilmesiyle yükselişe geçen salopet kullanımının günümüze uyarlanması ise bir hayli uğraş gerektiriyor.

90’lardan günümüze ulaşan salopetleri günlük kıyafetlerle kombinleyebilmek için birkaç çeşit yol var. Bir kadının gardırobundaki en havalı parçalardan bir tanesi olan salopetleri günlük kıyafetlere uydurmanın 6 farklı yolunu aşağıda bulabilirsiniz.

1) Aksesuar Seçimine Dikkat Edin

Salopet seçiminden çok salopet ile kullanacağınız aksesuarlar çok önemlidir. Özellikle deri ceket ya da kovboy şapkası ile süsleyeceğiniz salopetler şıklık seviyenizi bir üst noktaya taşır.

2) Fit Kesim Salopetlerle Vücut Hatlarınızı Sergileyin

Özellikle Holywood camiasında çok fazla tercih edilen skinny salopetler, hem vücut hatlarınızı saha iyi sergilemenize yarayacak hem de size maskülen bir hava katacaktır.

3) Salopetin İçine Giyeceğiniz Bluzlarda Çeşitlilik Yaratın

Salopetin içine giydiğiniz bluzlarla da şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Özellikle seçeceğiniz dantelli bluzlar, salopetin içinde sizi harika gösterecektir. Salopetin maskülen havasına ekleyeceğiniz feminen bir parçayla aradaki dengeyi sağlayabilir ve çekiciliğinizi ön plana çıkartabilirsiniz.

4) Moda Dünyasının Yeni Gözdesi Deri Salopetler

Hem sıra dışı hem de iddialı bir görünüm için tamamen deriden yapılmış salopetleri tercih edebilirsiniz. Eğer ki biraz daha temkinli yaklaşmak istiyorsanız da bir kısmı deriden yapılmış salopetler sizler için var.

5) Topuklu Ayakkabı – Salopet Kombini

90’lı yıllarda spor ayakkabı ve botlarla kombinlenen salopetler günümüzde topuklu ayakkabıyla kombinlenerek aşırıya kaçmadan şık bir stil yaratmak isteyenlerin tercihi.

6) Şortlu Salopetlere Bir Şans Verin

Şortlu salopetlerle de güzelliğinize güzellik katabilir, doğru çanta, ayakkabı ve takı kombinleriyle de bir adım öne çıkabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir