Evde Ateş Nasıl Düşürülür?

Parasetamol veya ibuprofen verilebilir. Çocuğunuza yüksek ateşle asla aspirin vermeyin. Viral hastalıklı çocuklarda aspirin verilmesinin reye sendromu olarak adlandırılan tehlikeli bir komplikasyona yol açabileceğini unutmayın. Yüksek ateş nasıl azaltılabilir, evde ateşi azaltmak için ne yapmalı, evde yüksek ateş nasıl alınır? Çeşitli nedenlerden dolayı çeşitli nedenlerden dolayı çocuk veya yetişkinlerin yüksek ateşi nasıl olur da sizinle uzmanlar tarafından önerilen yöntemleri paylaştım.

Kış mevsiminde, çocuklar genellikle üşüme nedeniyle yüksek ateş yaşarlar; Ancak bazı ciddi hastalıklar nedeniyle yüksek ateş oluşabilir. Yangını evde bırakmak için ne yapmalı? Yangını evde bırakmak için yapılması gerçekten zor değil. Uzmanların önerdiği evde uygun ateş azaltma yöntemlerini uygularken, ateşin düştüğünü ve vücudunuzun normal sıcaklığına döndüğünü göreceksiniz. Yüksek ateş, vücut sıcaklığınızın normalin üzerinde olduğu anlamına gelir.

Çocuğunuzun normal vücut ısısı, yaşı, genel sağlık durumu, etkinlikleri, günün saati ve kıyafetleri vardır. Vücut ısısının sabahın erken saatlerinde ve akşam saatlerinde daha yüksek ve egzersiz sonrası hafifçe arttığını belirtmek önemlidir. Vücut ısısı genellikle 38 derecenin üzerinde ateş olarak kabul edilir. Yüksek ateş de ateşi ölçmek için kullanılan yönteme göre değişir. Ateşi ölçmek için doktorunuza söylemelisiniz. Çocuğunuzun ateşini evde bırakmak için yapmanız gereken şeyler aşağıdaki gibi sıralanabilir. Çocuğunuzun hafif kıyafetler giydiğine dikkat etmelisiniz. Su, seyreltilmiş meyve suları gibi sıvıları içmeye teşvik etmelisiniz.

Çocuğunuzun fazla yorulmadığından emin olun Yüksek ateş durumunda ateş düşürücü de verebilir; Parasetamol veya ibuprofen verilebilir. Çocuğunuza yüksek ateşle asla aspirin vermeyin. Viral hastalıklı çocuklarda aspirin verilmesinin reye sendromu olarak adlandırılan tehlikeli bir komplikasyona yol açabileceğini unutmayın. Ateş yükselmeye devam ederse, vücudu sünger veya ılık suyla nemlendirilmiş el bezi ile silin. Su, deriden buharlaştıkça, ateşi azaltmaya yardımcı olur. Bu işlem için soğuk su veya soğuk duş kullanmayın. Bu, çocuğun soğumasına ve titremesine neden olarak ateşin daha da yükselmesine neden olur.

1 thought on “Evde Ateş Nasıl Düşürülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir