Diş Eti İltihabı Nedir? Ne İyi Gelir?

Ağız ve diş sağlığı genel sağlığın korunması için büyük öneme sahiptir. Dişlerin bakımının her gün düzenli olarak yapılması sağlık için önemli bir kriterdir. Diş sorunları içinde diş eti hastalıkları ilk sıralarda gelmektedir. Diş eti problemleri sağlığı olumsuz etkilediği gibi kişinin sosyal yaşantısını da etkiler. Ağız kokusu yaparak kişiyi ve çevresini rahatsız eder. Bu makelemizde sizlere diş eti iltihabı nedir ve diş eti iltihabı nasıl geçer hakkında tavsiyede bulunduk.

Diş eti iltihabı nedir

Yetersiz yapılan ağız bakımında diş eti ve diş arasında plaklar oluşur. Bu plaklar zamanla tartara dönüşür ve diş eti ve diş arasında bir kanal açar. Bu kanal açılan yerlerde biriken bakteriler enfeksiyona neden olur. Diş eti iltihabı nedir kanayan ve çekilen diş etleri iken karakterize bir sağlık sorunudur. Erken teşhis edilip tedavi edilirse sorun düzelir. Tedavisi gecikir ise diş kayıplarına neden olabilir.

Diş eti iltihabı nasıl geçer?

Diş eti iltihabı için öncelikle diş hekimine muayene olun ve verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın. Diş eti iltihabı nasıl geçer düzenli yapılan ağız ve diş bakımı ile diş etlerinizi koruyun. Beslenmenize dikkat edin, şekerli ve asitli gıdalardan uzak durun. Diş fırçası seçerken yumuşak olan diş fırçalarını seçin.

Diş Eti İltihabına Ne İyi Gelir?

Diş eti iltihabı için doktorunuzun verdiği tedaviyi uygulayın ve ilaçlarınızı düzenli kullanın. Diş eti iltihabına ne iyi gelir bitkisel olarak zerdeçalı deneyin. Toz zerdeçalı su ile sulandırıp diş diplerine 2-3 dakika masaj yaparak sürün ve sonra ağzınızı çalkalayın. Hazırladığınız tuzlu su ile ağzınızı çalkalayın, tuzlu su bakterileri öldürür.

Diş Eti İltihabı Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş eti iltihabı kişiyi rahatsız eden bir durumdur. Ağız kokusunun belli başlı nedenlerinden biridir. Tedavi edilmeyen dişe eti iltihabı enfeksiyonun ilerlemesine ve diş kayıplarına yol açar. Diş eti iltihabı ağrısı nasıl geçer bu konuda Aloe Vera bitkisi ağrıya çözüm sunan bitkidir. Yaprağı kesip içindeki jel kısmını çıkarın. Bu jeli diş etlerinize sürün ve 10 dakika bekleyin daha sonra su işe çalkalayın. Ağrınızın geçtiğini ve ferahladığınızı hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir