Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Evde Tedavi Yöntemi

 

 

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Evde Tedavi Yöntemi

 

Doktora gitmeden evde uygulanabilecek diş ağrısı için doğal yöntemleri kısa kısa maddeler halinde açıklamak mümkündür. Buna göre;

 

 

  •  Tuzlu su ile gargara yapmak diş ağrısını hafifletir. Bir su bardağı içine ılık su ve yarım tatlı kaşığı ölçüsünde tuz eklenerek bu karışım ile ağzın çalkalanması, ağrının azalmasını sağlayabilir.

 

  • Diş ağrısını azaltmak için diş ipi kullanılabilir. Ağrıyan dişin çevresini bir diş ipi ile nazik bir şekilde temizlemek dişin etrafında kalan ve ağrıya neden olan yemek artıklarını giderme konusunda etkilidir.

 

  • Diş ağrısına doğal çözüm için evde soğuk kompres yöntemi uygulanabilir. Özellikle ağrılı dişin apse yaparak şişmesi durumunda yanağın üzerine içi buz dolu bir torba koyarak bekletmek oldukça faydalı olabilir.

 

  • Evde diş ağrısına tedavi amacıyla karanfil yağından yararlanılabilir. Uyuşturucu etkisi ile ünlü olan karanfil yağı doğrudan ağrılı diş etlerine masaj yapılarak uygulanabilir.

 

  • Yağ gezdirmek hafif ve orta seviyedeki diş ağrılarında etkilidir. Hinduların en eski çağlardan beri uyguladıkları diş ağrısına karşı doğal yöntemlerden birisi olan bu teknikte birkaç damla ayçiçeği ya da susam yağının diş çevresinde dolaştırılmaları ve bu şekilde ağrı üzerinde olumlu etki etmeleri sağlanabilir.

 

  •  Pek çok derde deva olan sarımsak, diş ağrısına ne iyi gelir diyenlere önerilebilecek en doğal yöntemlerden birisidir. En güçlü antibiyotiklerden olan sarımsak ortadan ikiye bölünerek ağrılı bölgeye doğrudan uygulanabilir.
  •  Seyreltilmiş oksijenli su diş ağrısına karşı pratik çözümler arasında yer almaktadır. Gargara şeklinde uygulanabilecek olan oksijenli su ağızda yer alan mikropları öldürücü etki göstererek ağrının hafiflemesini sağlayabilir.
  •  Dünyaca ünlü dişotu, diş ağrısını hafifletme ve diş etlerindeki şişlikleri indirme konusunda etkilidir. Bitki çayı şeklinde tüketilebilecek olan dişotu isteğe göre bir pamuk yardımı ile ağrılı bölge üzerine de sürülebilir.

 

  • Diş ağrısında evde tedavi yöntemlerinden birisi de siyah zeytindir. Siyah zeytinin çekirdeğinin çıkarılarak etli kısmının ortalama 15 dakika kadar ağrılı bölgenin üzerine bastırılması ağrının azaltılması adına yeterlidir.

1 thought on “Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Evde Tedavi Yöntemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir