Bebeklerde Gaz Sorununa Çözüm

Bebekler aslında oldukça kolay bir şekilde büyürken bir yandan da hassas konulara sahip olarak zor aşamalardan geçerek de büyürler. Bebeklerin özellikle ilk 6 ayda sadece anne sütü ile beslenmeleri gerekir. Anne sütü ve annenin yediği yiyecekler bu doğrultuda bebekte gaz problemlerine yol açabilir. Siz de bebeklerde gaz sorununa çözüm arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Bebeklerin gazını çıkarmak oldukça kolaydır ancak inatçı durumlarda evdeki yöntemlere başvurmadan, doktorunuzu aramalı ve daha kötü durumlarda ise en yakın acil servise başvurmalı ve bebeğinizi gaz probleminden kurtarmalısınız. Bunun için doktorunuz sizlere birtakım şeyler önerecektir. Bunları uyguladığınız takdirde bebeğiniz sağlıklı ve huzurlu olacaktır. Siz de doğru tıbbi bilgilerle hareket etmeli ve bebeğinizin hayatını tehlikeye atmamalısınız.

Minik Egzersizler ile Gaz Sorunundan Kurtulun

Bebeklerin en büyük problemi olan gaz sancısı, bebeğinizi ve sizi oldukça rahatsız edici bir hal alabilir. Bebeğiniz sabahlara kadar uyku uyuyamaz hale gelir ve her daim keyifsiz olur. Ayrıca bebeğiniz gaz çıkartamadığı zamanlarda büyük şişkin bir karına da sahip olacaktır. Bebeğinizi bu gazdan ve sancısından kurtarmak için, bebeğinizi her emzirdiğinizde gazını mutlaka çıkarmalısınız. Bebeğinizi emzirdikten sonra göğsünüze yatırın ve sırtına küçük küçük ovalamalar ve hafif dokunuşlar ile gazını çıkarın. Eğer bu hareketlerle gazı çıkaramadıysanız şayet bebeğinizi sırt üstü yatırın ve doktorunuzun önerdiği minik egzersizler ile bebeğinizin bacaklarını karnına doğru hareket ettirin ve hafif hareketlerle bebeğinizin gazının çıktığını görün. Fazla sert hareketlerden ve doktorunuzun önermediği hareketlerden kaçının.

Doktorunuzun Önerdiği İlacı Kullanın

Pek çok kişi bebeklerinin gazını çıkarmak için bitkisel yağlar kullanır. Fakat bu son derece yanlış bir tutumdur. Çünkü bebeğiniz bitkisel yağlara alerjik reaksiyon gösterebilir ve bu tip durumlar ölümle dahi sonuçlanabilir. Bebeğinize gaz problemi için asla bitkisel yağlar içirmemeli, tüm vücuduna asla bitkisel yağ sürmemeli ve doktorunuza görünmelisiniz. Doktorunuz sizlere bebeğiniz için bir gaz damlası verecektir. Bunu doktor tavsiyesi ve reçetesi ile kullanın ve doktorun önerdiği damla adedince kullanın. Böylece bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmadan gaz probleminden de kurtulmuş olursunuz.

2 thoughts on “Bebeklerde Gaz Sorununa Çözüm

  1. Bebegimde inanilmaz derecede gaz vardi nihayet gercekten verdiğiniz yontemler sayesinde biraz olsun rahatladi cok tesekkur ediyorum sizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir