Basen Eriten Mucize Yiyecekler

Basen Eriten Yiyecekler

Basen eritirken yağ yakma, doğanın sunmuş olduğu mucize yiyeceklerden faydalanarak gerçekleşebiliyor. Peki, basen eriten  yiyecekler listesinde neler var dersiniz?

Basen Nasıl Eritilir

 Basen Eritme için etkili olan yumurta bilimsel araştırmalara göre, her gün düzenli bir biçimde yumurta tüketiminde bulunan kişilerin; sağlıklı bir biçimde kilo verdiği gözlemlenmiştir. Bununla beraber özellikle kalça ve basen bölgesinde bulunan yağ hücrelerinde de büyük oranda erimeler görülmüştür. Yumurtayı, sabah kahvaltısındaki öğününüze dâhil etmeniz; tok kalma sürenizi uzatacaktır. Bu arada yumurtanın kalorisi yalnızca 68 kaloridir.

Basen Eritme Diyetleri

Basen eritme diyetlerinin  en başında gelen rokayı es geçmek olmaz. Yağ yakıcı besinlerden biri olan roka, basen eritmede de oldukça etkilidir. Bir kâse rokada yalnızca 5 kalori bulunur. İçeriği ve besin değerleri; kasları güçlendirerek yağ yakmaya yardımcı olur. Rokanın salatalarda tüketimi kadar, kahvaltıya da eklenmesi önerilir. Düzenli tüketimde basenlerde gözle görülür değişiklikler gerçekleştirir.

Yoğurdun Mucizesi

Türklerin icadı olan mucize besinlerden yoğurt; basen eriten en hızlı ve etkili yiyecektir. Yoğurt, ana öğünlerde kullanılabileceği gibi; kuruyemiş ya da meyveyle ara öğünlerde de rahatlıkla tüketilebilir. Yoğurtlu pek çok yağ yakan kür bulunur. Bu kürler olmasa bile yoğurt, tek başına etkili bir yağ yakımı gerçekleştirir. Yoğurt, kalsiyumu ve proteini yüksek bir besindir ve uzun süre tok tutar.

Kuru Fasulye Mucizesi

Kuru fasulyenin yağ yakıcı, basen eritici ve kilo verdirici etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış ve beslenme uzmanları tarafından onaylanmıştır. Yine fasulye de, düşük kaloriye sahip besinlerdendir. Fasulye gaz yapıyorsa; bunun sebebi fasulyeyi az tüketmenizden kaynaklanır. Daha az aralıklarla, daha sık bir biçimde fasulye tükettiğiniz zaman; bağırsaklarınız faydalı bakteriler üretir. Böylece daha az gaz problemi yaşarsınız.

Tavuk Göğsü Mucizesi

Hem bakliyatlarla hem de sebzelerle uyum sağlayan tavukgöğsü; kalorisi düşük olan protein kaynaklarının başında gelir. Proteinlerin kasları kuvvetlendirerek yağ yakmaya yardımcı olma özelliği vardır. Özellikle zor eriyen basen bölgesindeki yağlarda, oldukça etkilidir. Mümkünse market tavuğundan uzak durularak organik tavuğa yönelmek gerekmektedir. Damak zevkinize uygunsa, tavuğun haşlama suyuna ekleyeceğiniz limon da yine; yağ yakımını hızlandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir