Bağışıklık Sistemini İlaçsız Güçlendirme

Bağışıklık sistemini tam anlamı ile güçlendirici bir besin kaynağı yoktur. Tabi ki her sorunumuzda olduğu gibi destekçi bitkiler vardır fakat denildiği üzere sadece destek amaçlıdırlar. Bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesi için her besini mevsiminde tüketmelisiniz böylelikle hormonlu ürünlerden uzak durmuş olursunuz. Ve sağlıklı bir şekilde beslenmiş olursunuz.

Sebzeleri de olabildiğince çiğ ve haşlanmış yemeyede özen göstermelisiniz. Bağışıklık sisteminizin sağlıklı bir şekilde çalışmasını istiyorsanız en önemli unsurlardan biri de alkol ve diğer kötü alışkanlıklardan uzak durulmasıdır. Özellikle sigara kullanılmamalı. Sigara kullanımı sadece bağışıklık sisteminizi değil sağlığınızı tüm yönleri ile olumsuz yönde tetikleyen bir etkendir.

Bağışıklık sistemimizin kuvvetlenmesi için günde en az 40 dk yürüyüş şarttır. Bunun yanı sıra fast food yiyeceklerden de uzak durmalısınız. Güneşli havalarda vücudunuzu güneşte maksimum yarım saat tutmalısınız. Düzenli bir uyku sisteminiz olmalı ve sık banyo etmeye özen göstermelisiniz. Bağışıklık sisteminizi etkileyen faktörlerden biri de ağız ve diş sağlığıdır gün içerisinde dişlerinizin ve ağzınızın temizliğine dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir